BESCOMT

Maszyna do zwijania

Giętarka do blach jest rodzajem urządzenia, które wykorzystuje walce robocze do gięcia blach, może formować części o różnych kształtach, np. Części cylindryczne i stożki. Jest to bardzo ważny sprzęt przetwórczy. Zasada działania giętarki do blach polega na przesuwaniu walca roboczego pod działaniem ciśnienia hydraulicznego, siły mechanicznej i innych sił zewnętrznych, tak aby blacha była wyginana lub toczona. W zależności od ruchu obrotowego i zmian położenia walców roboczych o różnych kształtach, można obrabiać części takie jak części owalne, łukowe i cylindryczne.

Ze względu na różne obszary zastosowania różne są również typy giętarek. Z liczby rolek dzieli się na trzy-rolkowe i czterowalcowe. Trójrolkowy jest podzielony na symetryczną giętarkę trójrolkową, poziomą giętarkę trójrolkową z regulacją w dół, giętarkę do blachy z regulacją łuku w dół, uniwersalną giętarkę trójrolkową z górnym walcem oraz giętarkę hydrauliczną CNC. Od punktu przeniesienia napędu typu mechanicznego i typu hydraulicznego. Pod względem rozwoju giętarek do blach grubych, typ uniwersalny górnego walca jest najbardziej do tyłu, typ regulacji poziomej w dół jest nieco zaawansowany, a typ regulacji łuku w dół jest najbardziej zaawansowany.

1. Mechaniczna giętarka trójrolkowa jest podzielona na symetryczną i asymetryczną.

Mechaniczna symetria trójrolkowa

Charakterystyka pracy mechanicznej trójrolkowej, symetrycznej giętarki do blach grubych: Konstrukcja maszyny jest trójrolkowa symetryczna, górny walec porusza się pionowo w symetrycznym położeniu dwóch dolnych walców. Ruch obrotowy, poprzez sprzęgnięcie wyjściowego koła zębatego reduktora z dolnym kołem zębatym, zapewnia moment obrotowy dla walcowanej blachy. Wadą tej maszyny jest to, że koniec płyty musi być wstępnie zagięty innym sprzętem.

Mechaniczny trójrolkowy asymetryczny

Główne cechy mechanicznej giętarki trójrolkowej asymetrycznej do blach grubych: konstrukcja maszyny jest typu trójrolkowego asymetrycznego, rolka górna jest napędem głównym, a rolka dolna porusza się pionowo, dociskając blachę i siatkę z przekładnią górną walca poprzez przekładnię dolną , Jednocześnie z napędem głównym, boczne rolki są odchylane i podnoszone, z podwójną funkcją gięcia wstępnego i zaokrąglania. Kompaktowa konstrukcja, wygodna obsługa i konserwacja.

2. Hydrauliczne

Główne cechy hydraulicznej giętarki trójrolkowej symetrycznej do blach grubych: górna rolka maszyny może być podnoszona i opuszczana w pionie, a hydrauliczna przekładnia podnoszenia pionowego jest uzyskiwana przez olej hydrauliczny w siłowniku hydraulicznym działający na tłoczysko; dolny walec jest napędzany obrotowo, a przekładnia wyjściowa reduktora jest zazębiona. Aby zapewnić moment obrotowy cewki, pod dolną rolką znajduje się koło pasowe, które można regulować. Górny walec ma kształt bębna, co poprawia prostoliniowość produktu i nadaje się do bardzo długich zbiorników o różnych kształtach przekrojów.

Jest to symetryczna, trójrolkowa maszyna do walcowania blach z regulacją w górę, która może zwijać blachy w okrągłe, łukowe i stożkowe elementy w pewnym zakresie. Dwie dolne rolki tego modelu są rolkami napędowymi, a górna rolka jest napędzana. Jest szeroko stosowany w przemyśle stoczniowym, kotłowym, lotniczym, hydroenergetycznym, chemicznym, konstrukcjach metalowych i przemyśle maszynowym.

Nadaje się do deformacji zginania blach. Może toczyć okrągłe, łukowe i stożkowe elementy w pewnym zakresie i ma funkcję wstępnego zginania końca płyty. Dwa dolne rolki tego modelu są aktywnymi rolkami i mogą poruszać się poziomo. Walec jest napędzanym walcem, który może poruszać się w górę iw dół. Istnieją tryby ruchu mechanicznego i hydraulicznego.Wszystkie wały napędowe są połączone za pomocą sprzęgieł uniwersalnych.

Tutaj skupiamy się na czterorolkowej giętarce do blach. Czterorolkowa giętarka do blach nadaje się do gięcia i formowania blach. Może toczyć okrągłe, łukowe i stożkowe elementy w pewnym zakresie i ma wstępne gięcie końcówek blachy. Funkcja, pozostała prosta krawędź jest mała, wydajność pracy jest wysoka, a blachę można z grubsza wypoziomować na tej maszynie.

zasada działania

Pozycja górnej rolki jest stała, a dolna rolka przesuwa się do góry liniowo, aby zacisnąć stalową płytę. Rolki po obu stronach poruszają się po linii prostej lub łuku, aby zbliżyć się do rolki, aby wyregulować promień krzywizny rolki. Walcarki czterorolkowe i trójrolkowe mają różne formy ruchu rolek, ale zasada działania jest taka sama, obie wykorzystują zasadę trójpunktowego stałego koła do wykonywania różnych promieni. Jednak prosta krawędź i okrągłość gięcia wstępnego giętarki czterowalcowej są lepsze niż w przypadku giętarki trójrolkowej.


Numer seryjny

Imię

Standard

1

Materiał rolki

42CrMo, odpuszczanie twardość HB260 ~ 302

2

Budowa ciała

Spawane elementy konstrukcyjne

3

Cylinder

Produkt końcowy

4

System hydrauliczny

Tajwan Oushen

5

Układ sterowania

OMRON

Numer seryjny

Imię

Marka

Uwaga

1

Łożysko toczne

Łożysko toczne

Bush ZXZ

2

Zawór hydrauliczny

Zawór hydrauliczny

Tajwan Oil God

TAJWAN OUSHEN

3

Enkoder obrotowy

Enkoder obrotowy

Ruipu Anwaco

Tajwan

4

Rolka pracy

Rolka

Nangang

5

Głównym silnikiem

Głównym silnikiem

Nantong Hengli

NANTONG HENGLI

6

Uszczelki

Uszczelki

CARCO, Włochy

7

Główne elementy elektryczne

Główny element elektryczny

Tianshui Dwa Jeden Trzy

8

Reduktor planetarny

Reduktor planetarny

Szanghaj

Szanghaj

9

PLC

Omron

10

Silnik hydrauliczny

Silnik hydrauliczny

Ningbo, Zhejiang

Ningbo

11

Pompa hydrauliczna

Pompa hydrauliczna

Hefei Changyuan

12

Mikro przekaźnik

Mikro przekaźnik

Omron

13

ekran dotykowy

Ekran dotykowy

Tweed, KanadaSkontaktuj się z nami teraz | otrzymaj odpowiedź w ciągu 1 godziny!